Kripto Para

Kripto Para Çılgınlığı | 2020’nin En İyi Kripto Paraları

Kripto para çılgınlığı, Bitcoin ile başladı ve 2020 yılında da esmeye devam ediyor. İlk olarak hayatımıza 2009 yılında giren Bitcoin değersiz, basit bir paraydı. Ancak bugün 10 bin dolar barajında olan değeri kripto paraların yatırım aracı olarak görülmelerine neden olmuştur. Bu yazımız içerisinde 2020’nin En İyi 6 Kripto Parası hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC)
Bitcoin (BTC)

Yatırımcıların en çok tercih ettiği dijital para Bitcoin’dir. Kripto para sektörünün doğmasını sağlayan Bitcoin, kendisinden sonra yüzlerce hatta binlerce dijital paranın doğmasına öncülük etmiştir. Bitcoin’de meydana gelen dalgalanmalar tüm sektörü baştan sona etki etmektedir. İleriye dönük bir yatırım kararınız varsa Bicoin’i tercih edebilirsiniz. 

Ethereum (ETH) 

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH)

2015 yılında Bitcoin’e alternatif olması için geliştirilen Ethereum dünyanın en popüler ikinci kripto parasıdır. Bitcoin kadar popüler olan Ethereum günümüzde Microsoft, J.P Morgan, Intel, Chase gibi şirketler tarafından kullanılıyor. Bu durum Ethereum’un daha da değerli hale gelmesini sağlamıştır.  

Zcash (ZEC)

Zcash (ZEC)
Zcash (ZEC)

Dünyanın en güvenilir dijital para birimlerinden birisi de Zcash’dir. Gizlilik açısından oldukça iyi olan ZEC, Bitcoin’den bile daha güvenilir bir altyapıya sahiptir.  Toplamda 21 milyon coine sahip olan ZEC tamamen açık kaynaklı bir altyapıya sahiptir. 

LiteCoin (LTC)

LiteCoin (LTC)
LiteCoin (LTC)

2012 yılında geliştirilen LiteCoin bu piyasanın en güçlü alt coinlerinden birisi olarak gösteriliyor. LiteCoin  aslında Bitcoin zincirinin tamamlanması için geliştirilmiş bir sistemdir. Birbirine oldukça benzediklerinden dolayı aynı anda değer kazanıp aynı anda değer kaybedebiliyorlar. Düşük miktardaki birikimleri değerlendirmenin en iyi yollarından birisi de LiteCoin olduğunu söyleyebiliriz. 

Ripple (XRP)

Ripple (XRP)
Ripple (XRP)

Bitcoin alternatiflerinden bir diğeri ise Ripple’dir. Ripple son zamanlarda bankalar üzerinden uluslararası transferler yapılmaya başlandı. Hizmet komisyonlarının ucuz olmasından dolayı da tercih edilen Ripple genelde yatırım amacı ile satın alınıyor. 

ChainLink (LINK)

ChainLink (LINK)
ChainLink (LINK)

Son aylarda oldukça fazla değer kazanan ChainLink kripto dünyasında bir anda ilgi odağı haline geldi. Bu para tamamen veri biliminin gücü ile çalışıyor. Dünya’nın önde gelen birçok şirketi ChainLink ile çalışmaya başladığından dolayı bu kripto para biriminin geleceği oldukça parlak gösteriliyor. 

Bu bilgiler sayesinde ister yatırım ister ticaret amacı ile satın alıp kullanabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu