Bankalar

Banka Sınavları Ne Zaman ?

Banka sınavları ne zaman sorusu binlerce kişiyi ilgilendiren bir sorudur. Bu yazımızda bu yılki banka sınav tarihlerini, sınav için gereken şartları ve çalışabileceğiniz pozisyonları sizler için inceledik.

Bankacılık sektörü, yüzbinlerce kişiyi istihdam eden bir finans sektörüdür. Pek çok kişi, bankalarda iş bulabilmek ve bankalarda çalışabilmek için sıraya girmektedir. Bankalar, her yıl lisans mezunlarını, belirli bir sınavlara tabi tutarak işe almaktadır. Bankacılıkta kariyer yapmak isteyen ve banka sektöründe çalışmak isteyen kişiler bu sınav tarihlerini takip ediyor ve en kısa süre içerisinde banka sınavlarına girip çalışmak istiyorlar. Banka sınavları ne zaman, çalışabilecek pozisyonlar ve maaşlar hakkında tüm merak edilenleri sizler için listeliyoruz.

Banka Sınavları Ne Zaman ?

Banka sınavları ne zaman diye soran pek çok ziyaretçimiz var. Banka sınavlarının tarihleri her banka tarafından farklı tarihlerde açıklanmaktadır ve yine bu tarihlerde sınava girilmektedir, bu yazıda hangi bankanın hangi tarihlerde sınav yapacağını açık bir şekilde anlatacağız.

Bankalarda Hangi Pozisyonlarda İşe Girebilirim?

Bankalar her iş kolundan çalışanı bünyesine katmak istese de, genel olarak işe alım yapılan kadro ve pozisyonlar aşağıdaki gibidir.

 • Müfettiş
 • Banka Gişe Görevlisi
 • Müşteri İlişkileri Temsilcisi
 • Uzman ve yardımcılık
 • Şube Müdürü
 • Satış Yetkilisi
 • Satış Müdürü
 • Şoför
 • Güvenlik Görevlisi

Bankacılıkta Çalışmak İçin Gerekenler

 • Bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyen ve bir başarı sahibi olmak isteyen bireylerin temel olarak bankacılık prensiplerine uyum sağlaması gerekir.
 • Bankacılıkta, satış odaklı çalışma yapılması önemlidir, satış baskılarına uyum sağlamak, satış ve hedefe odak çalışmak çok elzemdir.
 • Üst pozisyonlar için, yöneticilik vasfı gerekmektedir.
 • Sürekli kendini geliştiren ve gelişmekte olan kişiler çok önemlidir. Bankacılıkta kariyer yapmanın en büyük önemi budur.

Banka Sınav Ücretleri Ne Kadar?

Banka sınav ücretleri genel olarak 50 TL ile 100 TL arasında, bankadan bankaya göre değişkenlik gösterir. Fakat bu ücret, bankaların talep ettiği asgari puan standartlını yakalayabilenler tarafından alınmaz. Yani belli bir baraj puanı geçenlerin ödediği ücretler geri iade edilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Sınavları

Banka sınavları ne zaman diye soran ziyaretçilerimizin Yapı Kredi Bankası’nın açmış olduğu sınav tarihlerini de merak etmektedirler. Yapı Kredi Bankası’nın bu yıl için aradığı pozisyonlar aşağıdaki gibidir.

 • Gişe Memuru
 • Müşteri İletişim Yetkilileri
 • Online Satış Yetkilisi
 • Müşteri İlişkileri Uzmanı

Yukarıdaki pozisyonlarda personel aranmaktadır. Maaş aralığı 2,900 TL ile 5,500 TL arasında değişmektedir.

Garanti Bankası Sınav Tarihleri

Türkiye’nin en büyük özel sektör bankalarından biri olan Garanti Bankası, epey uzun bir süredir üst üste en çok kar eden banka sıfatını korumaya devam ediyor. Bu nedenle pek çok kişi bankada kariyer yapmak isteyebiliyor ve Garanti Bankası’nın mevcut açık pozisyonlarında işe başvurmayı talep edebiliyorlar. Garanti Bankasının açmış olduğu sınavlardan belli bir baraj puan elde eden bireyler, sınav için ücret ödemiyor, ancak barajı geçemeyen bireylerin sınav için ödeyecekleri ücretler 50 TL ile 100 TL arasında değişkenlik gösterecektir.

Garanti Bankası Sınav İlan Linki: https://www.garantibbva.com.tr/tr/garanti_hakkinda/insan_kaynaklari/garantili_kariyer.page

Akbank

Türkiye’nin en büyük holdinglerinin birinin bünyesinde faaliyet gösteren Akbank, oldukça büyük ve çok kar eden bir bankadır. Akbank’ta çalışmak isteyen ve Akbank’lı bir kariyer hedefleyen bireyler, Akbank bünyesinde bir iş bulabilir ve çalışmaya başlayabilirler. Akbank’ta işe girmek için bir sınava girmeniz gerekiyor, söz konusu sınavı geçen bireyler, hızlı bir şekilde Akbank’ta işe girebilir ve kariyer yapabilirler.

 İş Bankası Banka Sınavları

İş bankası için banka sınavları ne zaman sorusu bu yıl için ne yazık ki artık sorulamaz. İş Bankası için 2020 sınav tarihi geçmiştir.  Söz konusu sınav, 13 Ağustos tarihinde yapılmıştır. Bir sonraki sınav yine kuvvetle muhtemel bu aylarda yapılacaktır. Sınav sonuçlarını ve tarihlerini takip edebilmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

İş Bankası Sınav İlanları: https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/Documents/iste-kariyer/is-bankasi-uzman-yardimcisi.pdf

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu