AnalizlerKripto Para

Bitcoin Para Kazanma Stratejisi

Bitcoin para kazanma stratejisini sizlerle paylaşırken bu yöntemler sadece Bitcoin için değil borsa, Forex ve diğer kripto paralar içinde kullanılabilir.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin zirve yapmasının ardından  birçok yatırımcı yanlış adımlar atmakta ve yanlış yöntemlerle yatırım yapmaktadır.

Bitcoin Para Kazanma Stratejileri Nelerdir?

Kısa Vadeli Yatırım Risktir

Bitcoin para kazanma stratejilerine bakacak olursak, bazı yatırımcılar bir kaç gecede paralarını katlayacaklarını düşünseler de bu durum düşünebilecekleri en yanlış seçenek aslında. Kısa vadeli kazanç hedeflerine yönelmek Hem daha fazla risk getirmekte hem de uzun vadede elde edilebilecek büyük kazanç fırsatlarını ortadan kaldırmaktadır. Kısa vadede kazanç sağlamak mümkündür fakat kısa vadeli yatırımların getirdiği risk de oldukça yüksektir. Kısa vadeli yatırımlar da kazanç elde etmek için en ufak ayrıntıyı bile gözden kaçırmadan günün her saati verileri inceleyerek analiz etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Bununla birlikte piyasada yer alan haberleri okumanız ve trendleri takip etmenizde yatırımlar için yapacağınız araştırmalarda önemli bir rol oynamaktadır.  Günün neredeyse tamamında bu işlemleri yapmanız gerektiğini den kısa vadeli yatırımlar Sizi zor durumda bırakabilir. 

Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri

Bitcoin para kazanma stratejilerine bakarsak hatta daha da genelleyelim isterseniz, kripto para dünyasının en çok kazanan ve en zengin yatırımcıları kısa vadeli yatırım yapan kişilere göre kıyaslandığında tamamen farklı bir stratejiye odaklanmaktadır. Aslında bu strateji oldukça kolaydır ve herkes tarafından kolay bir şekilde uygulanabilir. Bu yatırım stratejisinde kısa Vadideki gibi hisse senetlerinin gidişat yönü incelenmez uzun süreli ve istikrarlı bir büyüme sağlamak için temel güce sahip olan şirketler tercih edilir. Kazanç konusunda istenilen seviyeye gelmek için uzun süre kapalı kalsa bile sahip olmaktan mutluluk duyacağınız hisse senetlerini satın almanız gerekmektedir. Bu durum sizi başarıya götürecektir. Bu yüzden uzun vadeli yatırım seçenekleri yatırımcılara her zaman kazandırmaktadır. 

Elde edeceğiniz potansiyel karları yine sizin vereceğiniz kararlar  belirleyecektir. Potansiyel karın küçük bir kısmını elde etmek yerine, daha büyük miktarlarda kar yapmak için borsada kısa vadeli hedefler yerine uzun vadeli hedefler tercih edilmelidir. Aksi takdirde kareli etseniz bile buker tatminkar seviyelerde olmayacaktır ve göze aldığınız riskin oldukça yüksek olduğunu unutmayın. Küçük karlar elde etmek için büyük  riske girmek yerine, orta ve düşük riskler ile daha potansiyeli ve büyük kar elde ettirecek yatırımlar yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu