Kripto ParaBitcoin

Bitcoin Para Transferi Nasıl Yapılır?

Bitcoin para transferi nasıl yapılır sorusu teknolojinin gelişmesi ve kripto paraların revaçta olduğu şu günlerde oldukça merak edilmektedir. Elektronik bir para birimi olan Bitcoin pek çok insanın kullanmakta olduğu para birimidir. Bircoin transfer aracılığıyla kullanılmaktadır. Peki Avrupa’daki hesaba Bitcoin transfer edilebilir mi?

Yeni Nesil Elektronik Para Birimi: Bitcoin

Bitcoin, herhangi bir kuruluşa veya bankaya bağlı olmayan kripto para birimidir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte para işlemleri de elektronik ortama aktarılmıştır. İlk olarak 2009 yılında hayatımıza giren bu yeni para birimi, ulusal ve uluslararası arenada giderek yaygınlaşmıştır ve halen pek çok kişi tarafından kullanılmaya devam edilmektedir. Bu para birimi yatırım için kullanılabildiği gibi alışverişte de kullanılmaktadır. Bahsi geçen elektronik sisteme göre işleyiş para transferi üzerinden gerçekleşmektedir. Peki transfer nasıl yapılır, Avrupa’daki hesabıma Bitcoin transfer edebilir miyim?

Bitcoin Para Transferi

Aslında Bitcoin para transferi oldukça basit bir işlemdir. Oluşturulan bu para sistemi ile karşı taraftan para almak, karşı tarafa para göndermek ve kendi hesabınıza para transfer etmek mümkündür. Transfer işlemini gerçekleştirebilmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapmalısınız. BTC gönderim işlemi için transfer bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza iki farklı bölüm çıkacaktır. İlk bölümde Adress yazıyorken ikinci bölümde Amount of BTC, Value veya …BTC şeklinde ibarelerle karşılaşacaksınız. Burada yer alan Adress bölümüne transfer yapacağınız kişiye ait BTC cüzdan numarasını yazmanız gerekmektedir. Buraya Avrupa hesabınızın cüzdan numarasını yazmanız durumunda Avrupa’daki hesaba Bitcoin transferi yapabilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştirirken dikkatli olmanızda fayda var. Zira burada yapacağınız en ufak bir hata paranın başka birine gitmesine neden olacaktır. 

Bazı cüzdanlarda güvenlik tedbiri amacıyla transfer işlemi gerçekleştirirken kayıtlı e-posta adresine mail gönderilmektedir. Gelen mailde konfirmasyon linki mevcuttur. Gelen linke tıklamanız durumunda para, belirlenmiş olan cüzdan adresine gönderilecektir. Sistemde herhangi bir yoğunluk olmaması durumunda genelleyecek olursak yaklaşık 10-15 dakika içerisinde başkasının hesabına veya kendi hesabınıza para transferi gerçekleşecektir. Sistem, gerçekleştirmiş olduğunuz transfer işlemini kontrol edebilmenize de olanak sağlamaktadır. Para gönderim işleminin transaction id’sini kullanarak yaptığınız işlemi kontrol edebilirsiniz. 

Görüldüğü üzere Bitcoin para transferi oldukça kolaydır ancak bu işlemi yaparken dikkatli olmak gerektiği unutulmamalıdır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu