Borsa

Borsaya Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı?

Borsaya yeni başlayanlar hemen her şeyi çözdüklerini ve çok para kazanacaklarına inanırlar. Ama bu kişilerin bir çoğu hüsrana uğrar. Borsaya başlayanlar ne yapmalı? konusunda ipucu vermeye çalışacağız.

Birikimlerini sağlam temellerde değerlendirmek isteyen kişilerin ilk durakları genelde Borsa olmaktadır. Borsa’nın her zaman kazançlı ve güvenilir bir yatırım aracı olduğu belirtilir. Ancak Borsa üzerinden para kazanan kişi sayısı oldukça azdır. Birçok kişinin hevesi yaptığı yanlış yatırımlardan dolayı kursağında kalabilir. 

Borsaya Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı? 1- Hedef Belirleyin 

Borsaya Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı?Öncelike Hedef Belirleyin
Hedef Belirleyin

Borsaya girmeden önce kendinize bir hedef belirlemeniz gerekiyor. Herkes gibi sizlerin de hedefi para kazanmak olsun. Bazı kişiler hedeflediği tutarlara kısa sürede ulaşırken bazıları bu hedefe ulaşamadan tüm birikimlerini kaybedebiliyor. Heef belirledikten sonra doğru şirketlerden doğru hisseler nasıl almanız gerekiyor.  

Bu kadar kazançlı bir ortamda insanların neden kaybettiklerinden de bahsedelim; İnsanların tamamen kulaktan dolma bilgilere inanıp yatırımlarını bunlara göre yönlendirmesidir. Borsa üzerinden ek gelir ya da ana gelir elde etmek istiyorsanız kendinize öncelikle bir hedef planı oluşturmanız gerekiyor. 

Bilgi Edinin, Deneyim Kazanın 

Bilgi Edinin, Deneyim Kazanın
Bilgi Edinin, Deneyim Kazanın

Borsadan para kazanıldığını herkes biliyor. Ancak orta ve yüksek ölçekte para kazanmanın hiç ama hiç kolay olmadığını biliyorsunuzdur. Yeni başlayan kişilerin yapması gereken ilk şey borsa hakkında bilgi ve deneyim kazanma işlemidir. Ufak bir yatırımla milyarder olma hevesiniz varsa bunun en azından şu an ki piyasa ile olmayacağını biliniz. 

Ülkemizde yasal olarak faaliyet gösteren borsa şirketleri, müşterilerine temel borsacılık eğitimleri vermektedir. Bu eğitimlere katılarak borsanın temelini ve terimlerini öğrenebilirsiniz. Alacağınız eğitimler üzerine zamanla ekleyeceğiniz yeni bilgiler sayesinde borsadan güzel gelirler elde etmeye başlayabilirsiniz. 

Küçük Adımlarla Başlayın 

Küçük Adımlarla Başlayın
Küçük Adımlarla Başlayın

Borsa ile ilgili temel bilgileriniz yoksa kesinlikle adımlarınız küçük olmalıdır. Borsa üzerinden milyarder olan kişilerin dahi verdiği eğitimlerde bu maddenin var olduğunu göreceksiniz. Başlangıçta küçük adımlar atmak büyük kayıpların önüne geçmektedir. 

Bir anda bir ev, bir araba parası ile borsaya girilmez. Acemi insanlar bu kadar yüksek paralar ile borsaya girdiklerinde ya az kazanç elde ediyor ya da paralarının %50’sini kaybediyor. Çaylak borsacıların hata yapma oranı yüksek olmalarından dolayı adımlarını ilk başta küçük atmaları önerilir. 

Hangi aşamada olursanız olun sabırlı olun, başkalarının önerilerine kulak asmayın. Kendi başarınızı kendiniz yakaladığınız an borsacı oldunuz demektir. 

Yazılanları daha iyi anlamak ve analiz etmek için Canlı Borsa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu