Tarım KredisiKredi

Çiftçiye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Çiftçiye faizsiz kredi veren bankalar ve başvuru için neler gerekli olduğunu yazımızda detaylıca anlatmaya çalışıyoruz. Ziraat bankası faizsiz kredi, Halkank tarım kredisi bilgileri hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz.

Devlet destekli projeler, tarım ve hayvancılık alanlarında karşımıza çıkmaktadır. Birçok banka tarafından, çiftçilerimize sıfır faizli olarak 100 bin liraya kadar destek kredisi imkanı sağlanmaktadır.

Tarımsal üretim ve hayvancılık yapan çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu finansman, belirtilen projenin karşılığına bağlı olmak kaydıyla; belli miktarlara kadar banka kredileri ile çiftçilerimize gerekli başvuruları yapmaları halinde sağlanmaktadır. Tarım ve Orman İl müdürlükleri ile İlçe Müdürlükleri de aldıkları müracaatlar ile çiftçilerimize bu konuda yardımcı olmaktadır. Verilen devlet desteğinin haricinde Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Şekerbank Finansbank ve Yapı Kredi gibi pek çok banka tarımsal kredilerde projelerinizi hayata geçirebilmeniz için sizleri beklemektedir.

Çiftçiye faizsiz kredi veren bankalar hakkındaki incelemelerimizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Çiftçiye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Tarım Kredileri

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan kararname ile, 2020 yılında tarım ve hayvancılık adı altında çiftçiye faizsiz kredi veren bankalar olacağı belirtildi. Böylece gerekli şartları taşıyan çiftçilerimiz, 100.000 liraya kadar sıfır faizli kredi ile tarım ve hayvancılık projelerini hayata geçirmek için finansman bulmuş olacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen bu teşvik ile ilgili kredi ödemeleri, Ziraat Bankası tarafından yapılacak. Su ürünleri, arıcılık, sığır yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştirme gibi pek çok iş kolunda gerekli şartları sağlayan çiftçilerimiz, belirlenen teşvik imkanından yararlanmak için; gerekli belgeler ile Ziraat Bankası’na başvurarak uygun şartlarda sıfır faizli kredi başvurusu yapabilirler. Ziraat Bankası sıfır faizli çiftçi kredisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için buraya tıklayınız.

TEB Tarım Kredileri

Çiftçiye faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alan bir diğer firma ise TEB’dir. Hayvancılığın ve tarımsal alanda üretimin desteklenmesi için TEB, çiftçilerimize kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Tarım kredisi ürünlerini, uygun faiz seçenekleri ile sunarak çiftçilerimize destek veren Türk Ekonomi Bankası, bu konuda sürekli kendisini geliştirmekte ve yenilemektedir.

Türk Ekonomi Bankası’nda çiftçilerimiz için 2 farklı ürün yer almaktadır. Bunlardan biri, Kredi Garanti Fonu güvenceli girişimci kredisi, diğeri ise taksitli ticari kredidir. Bu krediler için başvuru yaparak sağlanan imkanlardan faydalanmak için; istenilen belge ve evraklarla Türk Ekonomi Bankası şubelerine giderek başvuru yapmak gerekmektedir.

Kredi Garanti Fonu Güvenceli Girişimci kredisi için, belirlenen üst limit 250.000 lira olmakla beraber 60 aya kadar olan vade sayısının yanı sıra aynı zamanda 3 ile 12 ay geri ödeme yapmadan ve daha sonrasında uygun taksit seçenekleri ile ödeme yapma imkanı da çiftçilerimize sunulmaktadır. Taksitli ticari kredisi ise; 50 bin lira üst limite sahip olup, 36 aya kadar vade sayısı ve 3 ile 12 ay geri ödeme yapılmayan dönem kullanma imkanı vardır.

Finansbank Tarım Kredileri

Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından, IPARD programı dahilinde çiftçilerimiz için sıfır faizli kredi desteğinden Kredi Garanti Fonu kefaletinde faydalanmak isteyen çiftçilerimiz, bu kurumun anlaşmalı olduğu bankalardan biri olan Finansbank üzerinden, başvuru yapabilirler. Bunun için öncelikli olarak yapılan başvurunun tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından kabul edilmesi gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra, eş finansman modeli ile kredi tahsis edilir. Proje izleme ve projenin değerlendirme aşamalarından sonra, ödemelere ait dökümanların hazırlanması sonucu, hibe ödemesi ve kredi ödemesi gerçekleştirilir. 24 aya kadar geri ödemesiz ve maksimum 7 sene olarak kullanım imkanı bulunan bu finansman sayesinde, çiftçilerimiz pek çok avantajdan faydalanmaktadır. 

Halkbank Tarım Kredileri

Çiftçiye faizsiz kredi veren bankalar arasında KOSGEB ile anlaşması olan bankalardan biri olan Halkbank, faizi KOSGEB tarafından karşılanmak üzere 100.000 liraya kadar faizsiz kredi imkanını çiftçilerimize sağlamaktadır.

Gerekli şartları sağlayan çiftçiler, kendilerinden istenen evraklar ile birlikte KOSGEB’e başvuru yaptıktan sonra, başvuruları onaylanıp olumlu sonuçlanır ise; anlaşmalı bankalardan biri olan Halkbank üzerinden bu krediyi çekebilirler. Ülkemizde yer alan tarımsal faaliyetler ve hayvancılık faaliyetlerini arttırmak ve arzu edilen seviyeye getirmek için; devlet tarafından verilen teşvik ve hibelerden faydalanmak için uygun şartları taşıyan tüm çiftçilerimiz, gereken şartlar tamamlamalarının ardından, kendi projelerini rahatlıkla hayata geçirmektedir.

Ayrıca, Halkbank çiftçilerimiz için 9 ayrı kredi paketi oluşturarak her zaman çiftçilerimizin yanında olduğunu göstermektedir.

Bu yazımızda çiftçiye faizsiz kredi veren bankalar arasında olan birkaç bankayı sizlere listeledik. Yazımız daha sonra tekrar güncellenerek geri kalan bankalarda eklenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu