Kredi Kartı

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci kredi kartı veren bankalar özellik son yıllarda bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. İş Bankası öğrenci kredi kartı, Akbank bunlara örnek verilebilir. Gerçi yazımızın devamında sizlere kredi kartı veren tüm bankaları açıklayacağız.

Üniversite okurken hem rahat bir yaşam hem de indirimli alışverişler yapmak için sizler de bu kredi kartlarından destek alabilirsiniz. En yüksek limitli öğrenci kredi kartı veren bankalar;

Yapı Kredi Bankası Play Kart

Yapi Kredi Bankasi
Yapı Kredi Bankası Play Kart

Yapı Kredi Bankası hem ön lisans hem de lisans öğrencileri için kredi kartı hizmeti veriyor. Kredi kartı başvurusunda bulunmak için kefil ya da gelir göstermenize gerek yoktur. 1,300 TL limiti bulunan bu kredi kartında limit artırımı yapmak için belgelenebilir bir gelir belgesi göstermeniz yeterlidir.

Vakıfbank Like Kredi Kartı

Öğrenci Kredi Kartı
Vakıfbank Like Kredi Kartı

Vakıfbank, Like Kredi kartı üzerinden öğrencilere 1,000 TL limitli kredi kartı vermektedir. Öğrencilerin eğer bir geliri var ve bunu belgeleyebiliyorlarsa bu limitin yükselmesini sağlayabilirler. Öğrenci kredi kartı veren bankalar içerisinde yer alan Vakıfbank, kredi kartını sadece 18 ile 26 yaş aralığındaki öğrencilere sunuyor. Diğer bankalarda olmasa da Vakıfbank için yıllık 12 TL’lik bir kart ücreti bulunuyor.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Türkiye İş Bankasi
Türkiye İş Bankası İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası, sadece üniversite öğrencilerine yönelik bir kredi kartı geliştirmiştir. Başlangıç olarak 400 TL limiti bunulanan bu kartın elbette limitleri yükseltilebilmekedir. Kredi kartına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin 18 ile 26 yaşında olmaları gerekmektedir. Lisans öğrencilerin yanı sır ön lisans öğrencilerin de kullanımına açık olan bu kredi kartının birçok kullanım avantajı da bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Genç Kart

Ziraat Bankasi
Ziraat Bankası Genç Kart

Kredi ve Yurtlar Kurumu üzerinden burs ya da kredi alan öğrencilere otomatik olarak verilen Genç Kart’a tüm üniversite öğrencileri başvuruda bulunabilmektedir. Faizsiz, masrafsız, aidatsız olarak sunulan bu kredi kartının başlangıç limiti 500 TL’dir. Öğrencilerin gelirleri varsa bu geliri belgeleri durumunda limiti daha da yükseltmektedirler.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Bonus Card

TEB
Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Bonus Card

En yüksek limitli öğrenci kredi kartı veren bankalar içerisinde son sırada TEB yer alıyor. Türkiye Ekonomi Bankası, Bonus Kart üzerinden öğrencilere yüksek limitli kredi kartı sunuyor. Öğrenciler için tasarlanan bu kredi kartın başlangıç limiti 1,000 Tl’dir. Ödemelerin düzenli olarak yapılması durumunda bu tutarda artış elbette sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu