Kredi

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik kredisi sayesinde birbirlerini seven ve mutlu bir birliktelik sürdürmek isteyenlerin önündeki en büyük engel kalmaktadır. Çiftler zaman zaman bu yükün altından kalkmak için krediye ihtiyaç duymaktadırlar.

Evlilik kredisi ihtiyaç duyan çiftler, devlet üzerinden bu krediyi alabilecekleri gibi bankalar üzerinden de kredi alabilmektedirler. Bankalar zaman zaman çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedirler. Özellikle yaz aylarının düğün mevsimi olmasından dolayı da, çiftlerin nakit ihtiyaçları için düşük faizli ve uygun vadeli krediler düzenlemektedirler.

Bu kredinin alınabilmesi için, gelir beyanı yapmaya da bazı bankalar özelinde gerek duyulmamaktadır. Ancak daha yüksek meblağlarda evlilik kredisi alınabilmesi için, belgelendirilmiş bir gelir beyanında bulunmak, kredi almak isteyen kişilerin avantajına olacaktır.

Yazıda Neler Var ?

Düğün ve Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Belli dönemlerde bankaların özel kredi imkanları düzenlemesindeki en temel amaç, yeni müşterilerle buluşmaktır. Özel günler denildiğinde akıllara gelen ilk durum, hiç şüphesiz düğünler ve evlenme törenleridir. Bu sebeple bankalar yeni evlenecek çiftlere özel birçok kredi fırsatını sunmaktadır.

Düğün, balayı ve mobilya gibi masrafların karşılanabilmesi için katılım bankalara kefilsiz evlilik kredisi fırsatlarını evlenecek çiftler için sunmaktadır. Katılım bankalarının sunmuş olduğu evlilik kredileri, genel olarak diğer özel bankalara oranla çok daha düşük faiz oranlarındadır.

Yeni evlenecek çiftlere sağlanan evlilik finansmanı için kredi sağlayan bankalar şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası,
  • Akbank,
  • Garanti Bankası,
  • QNB Finansbank,
  • Ziraat Katılım,
  • TEB,
  • Vakıf Katılım,
  • Albaraka,
  • Kuveyt Türk,
  • Türkiye Finans Katılım

Yukarıdaki listede yer alan bankalardan bir kısmı özel, bir kısmı ise devlet bankasıdır. Listedeki bir kısım bankalar ise, katılım bankalarıdır. Katılım bankacılığı içerisinde faaliyet gösteren bankalar, “Helal Finansman” desteği parolasıyla yola çıkarak, yuva kuracaklar için daha fazla imkanlı krediler sunmaktadır.

Faizsiz Evlilik Kredisi Alma

Yeni evlenecek çiftler eğer ki faizsiz evlilik kredisi almak istiyorlarsa o zaman direkt olarak katılım bankalarına başvurmalıdırlar. Bu amaç için kurulmuş olan ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet veren birçok katılım bankası bulunmaktadır. Katılım bankaları kullanılarak, yeni evlenecek çiftler alacakları faizsiz kredi imkanlarını kullanarak, mutluluklarını daha sorunsuz bir şekilde sürdürebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu