KrediTaşıt Kredisi

İkinci El Taşıt Kredisi Veren Bankalar

İkinci el taşıt kredisi sıfır kilometre araçların oldukça pahalı olduğu ve pandemi sebebiyle otomobilin gelmediği şu dönemlerde en çok lazım olan kredi türüdür. 0 araçların ülkemize gelmemesinden dolayı ikinci el otomobil fiyatları da uçmuş durumdadır. Sıfır kilometre araç alımının zorlaşmasından ötürü bazı bankalar 15 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için dahi kredi vermeye başlamıştır. Taşıt kredisi veren bankalar ile ilgili detaylar;

İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci El Taşıt Kredisi
ING İkinci El Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Veren Bankalar içerisinde en avantajlı olanı ING’dir. 8 yaşa kadar olan araçlar için taşıt kredisi veren ING, faiz oranını vade sayısına göre belirlemiştir. 3 ile 24 ay arasındaki geri ödeme planı için %2,39 kredi faiz oranı belirleyen ING 24 – 36 ay için %2,34 oranı sunarken 36 ile 48 ay için %2,29 kredi faiz oranı belirlemiştir. Kredi başvuruları sırasında kefil göstermeye gerek olmadığı gibi krediyi 3 ay ertelemeli olarak ödeyebilirsiniz.

Akbank 2. El Taşıt Kredisi

akbank
Akbank İkinci El Taşıt Kredisi

Akbank üzerinden maksimum 5 yaşında olan araçlar için taşıt kredisi alabilirsiniz. Kredi çekeceğiniz araçlarda kasko ve rehin durumunu zorunlu bulundurmayan Akbank, kredi ödemelerini ailenin ekonomik durumu ve gelirine göre planlıyor. Geri ödemelerde vade sayısı ne kadar olursa olsun kredi faiz oranının sabit olduğunu söyleyebiliriz. Akbank üzerinden %2,73 kredi faiz oranı ile taşıt kredisi çekebilirsiniz.

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi

vakifbank
Vakıfbank İkinci El Taşıt Kredisi

Kredi notunuz yüksek ise Vakıfbank üzerinden gönül rahatlığı ile taşıt kredisi çekebilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olması içinizi rahatlatmasın. Vakıfbank, gerek duyması durumunda kredi başvurusunda bulunan kişilerden kefil ya da ek teminat isteyebilir. İkinci el araç alımında 8 yaşına kadar araç alınmasına izin veren Vakıfbank içerisinde kredi faiz oranı %2,99’dur.

QNB Finansbank 2. El Taşıt Kredisi

qnb finansbank
QNB Finansbank İkinci El Taşıt Kredisi

QNB Finansbank hem binek hem de ticari araçlar için taşıt kredisi vermektedir. Maksimum 5 yaşına kadar olan araçlar için verilen kredide geri ödeme 48 ay üzerinden planlanabilmektedir. Araç yaşı 6 ile 8 arasında ise geri ödeme araç yaşı ve vade sayısı toplamının 120 olacak şekilde planlandığını hatırlatmak istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu