KrediKonut Kredisi

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

İnşaat tamamlama kredisi müteahhitler tarafından bazı durumlarda yaşanan maddi sorunlardan ötürü alınan bir kredi türü olarak açıklanabilir. Tüketicileri dara düşürmek istemeyen bankalar inşaat sahiplerine bir fırsat sunmaktadır. İnşaatlarını tamamlamak isteyen müteahhitler için bu yazımız içerisinde İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

İnşaat Tamamlama Kredisi
İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası yarım kalan işyeri ve konut projelerinin devam edebilmesi için 120 ay vadeli kredi veriyor. İnşaat sahipleri bu fırsattan yararlanmak istiyorlar ise inşaatın en az %70’ini bitirmiş olmaları gerekiyor. Kredi kullanıldıktan sonra ilgili bina bankaya ipotek ettirilmeleri gerekebilir. Eğer ipotekler yeterli gelmez ise banka ek ipotek talep edebilmektedir. Başvurular sadece şubeler aracılığıyla yapılmaktadır.

Şekerbank Ev Tamamlama Kredisi

Şekerbank, ev inşaatını tamamlayamamış herkese kredi vermektedir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, ev inşaatının en az %60’lık bölümünü tamamlamış olmaları gerekmektedir. Başvuru için herhangi bir kefil istenmemektedir. Ancak; kredi ödemesi yapılana kadar ilgili yapı bankaya ipotek ettirilmesi gerekebilir. Başvurular sadece Şekerbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır.

Halkbank İnşaat Tamamlama Kredisi

Halkbank’ta İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar arasında yer almaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kişinin gayrimenkul inşaatını ticari olarak yürütmemesi gerekiyor. Kredi başvurabilmek için ayrıca inşaatın %70 tamamlanmış olması gerekmektedir. Halkbank geri kalan bölümün tamamı için kredi vermemektedir. Yapılacak eskpertiz işlemleri sonrasında geri kalanın %80’lik kısmı için kredi veren Halkbank geri ödemeyi 120 ay vadeli olacak şekilde tahsis etmektedir.

Bunların dışında Türkiye Finans, Akbank ve İş Bankası da inşaat tamamla kredisi vermektedir. Hemen hemen tüm bankalar bu krediyi vermek için inşaatın %70 oranında bitmesini istemektedir. Zaten maddi zorluklar yaşayan inşaat sahipleri geri ödeme için bankalara bir ipotek göstermek zorundadır. Dilerseniz yaptığınız yapıyı dilerseniz aynı maddi değere sahip farklı bir yapıyı ipotek olarak gösterebilirsiniz.

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar arasında araştırabildiklerimizi sizlere ilettik. Daha sonra yazımız güncellenebilir olduğunu söylemek isteriz.

Araba almak isteyen ziyaretçilerimiz için 2. el taşıt kredisi veren bankalar yazımızı inceleyebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu