Kredi

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar müşterileri için büyük kolaylık sağlamaktadır. Gereken başvurular yapıldığı takdirde kefilsiz kredi alabilirsiniz.

Günümüzde pek çok banka kredi veya kredi kartı sağlarken başvuruda bulunan kişilerden çeşitli bilgi ve belge talebinde bulunmaktadır. Bu taleplerinin yanı sıra belirli şartlarında karşılanmasını isteyen bankalar, bu şartların karşılanması sağladıktan sonra kullanıcıların kredi başvurularını değerlendirmektedir. İstenilen bilgi ve belgeler ile şartların başvurandan başvurana değiştiğini söyleyebiliriz. Fakat istenilen şartlar arasında sıklıkla karşılaştığımız durum kefil talep edilmesidir. Sizlere bu yazımızda kefilsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri ?

Kefilsiz kredi veren bankalar genellikle müşteri portföyünü artırmak için kullanıcılara kredi sağlamaktadır. Bu kredi sağlanırken bankalar tarafından özellikle kredi notu ve kredi sicili gibi özelliklere dikkat edilmektedir. Bilindiği üzere bankalar birbiri arasında finansal ihtiyacı karşılamak ve kazanç elde etmek amacıyla yarış içerisindedir. Bundan dolayıdır ki, iyi bir gelir belgesine sahip olan kişilerden kefil talep edilmemektedir. Fakat başvurmadan önce bu konuda bankanızdan net bir bilgi elde etmeniz sizlerin faydasına olacaktır. Sizler için ön plana çıkan kefilsiz kredi veren bankalar listesi şu şekilde;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • QNB Finansbank
 • Halkbankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • TEB
 • ING Bank
 • Akbank

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar kefil kredi sağlamaktadır. Fakat burada bilmenizi isteriz ki, bankalar talep etmiş olduğu bilgi ve belgeler ile değerlendirme yapmakta bunun yanı sıra kredi notu ve kredi sicili üzerinde de değerlendirme de bulunarak kefil şartı isteyip istemeyeceğine karar vermektedir. Bundan dolayı kefilsiz kredi alıp almama hususu tamamı ile bankanız ve sizin kredi notu ve gelir durumunuz ile ilgilidir. 

Bankalar Hangi Durumda Kefil Talep Eder?

Kredi başvurularınız bankalar tarafından detaylı bir şekilde değerlendirilmektedir. Kredi talebiniz başvuru aşamasındayken bankalar sizlerin aylık gelir durumunuzu, daha önce almış olduğunuz kredilerdeki ödeme düzeninizi ve diğer bankalar ile yapmış olduğunu kredi işlemlerini değerlendirerek başvurunuzu sonuçlandırmaktadır. Eğer kredi notunuz kötü ve gelir durumunuz düşük ise bankalar sizlerden kefil talep etmektedir. Kefili sağlamanız durumunda bankalar talep etmiş olduğunuz miktardaki krediyi tarafınıza tanımlayacaktır.

Eğer siciliniz bozuk veya kredi notunuz düşük ise buradan nasıl kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu