Kripto ParaAnalizler

Ripple Nedir, Nasıl Alınır ve Satılır?

Ripple nedir sorusunu cevaplamak gerekirse; geleneksel ve standart bankacılık sistemleri göz önünde bulundurulduğunda oldukça daha hızlı ve çok daha ucuz para transferleri sağlama özelliğine sahiptir.

Ripple Nedir?

Ripple nedir sorusunu daha detaylı açıklamak gerekirse; Ripple, bankacılık sisteminin eskiyen alt yapısına göre oldukça yeni ve işlevsel bir altyapıya sahiptir. Ripple protokolü, sahip olduğu gücünü blok zincir teknolojisi ve dağınık defter teknolojisinden elde etmektedir. Ayrıca, Bitcoin ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı transferleri çok daha ucuz maliyetler ile gerçekleştirilmesi nedeniyle büyük avantajlara sahiptir.

Yaklaşık yarım yüzyıl önce kullanılmaya başlanan SWIFT sistemini kaldırmak Ripple’ın en büyük hedefleri arasında yer almaktadır.  Ripple kripto para birimi XPR, kripto para listelerinde altın çağını yaşadıktan sonra büyük bir düşüşe geçse bile sahip olduğu özellikler sayesinde gelecek vadeden kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Ripple nedir sorusunun cevabını verdik şimdi gelelim merak edilen diğer konulara.

Ripple İle Hızlı Para Transferi

Bankaların kullanmış olduğu Finans sisteminde para transferleri eski sistemler nedeniyle yavaş bir şekilde gerçekleşmektedir ve maliyetler de oldukça fazladır. Ripple tarafından, SWIFT sistemi gibi sistemler yüzünden,  uzun süreçler sonucu yüksek maliyetler ile gerçekleştirilen para transferlerinin ortadan kaldırılması ve dünya genelinde hızlı, uygun fiyatlı ve adil bir çözüm sunulmak istenmektedir. 

Ripple, XRP kripto para birimini kullanır. Piyasaya sürüldüğü zaman Ripple adını kullanan bu kripto para birimi, 2018 yılında yeni logosu ve yeni ismi olan ile işlem görmeye başlamıştır. 

XRP kullanılarak yapılan para transferleri, çok düşük ücretler ile 4 saniye civarında gönderilmektedir. Buna rağmen bu işlemler XRP kripto para birimi ile gerçekleştirilmemektedir. 

Ripple Nasıl Alınır?

XRP satın almak için bilinen kripto para borsalarına üye olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türk Lirası ile işlem yapmanızı sağlayan oldukça kaliteli yerli kripto para borsaları da bulunmaktadır. Türk kullanıcılar tarafından bu kripto para borsaları yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Kayıt işlemlerini ve kimlik doğrulama aşamalarını geçerek güvenli bir şekilde hesabınızı oluşturduktan sonra bu hesapları size belirtilen yöntemler ile para yüklemesi yapabilirsiniz. Para transferi yaptıktan sonra belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde XRP satın alma işlemlerini hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu