Kredi

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Tatil kredisi veren bankalar var mı? Gerçi bu soru özellikle pandemi döneminde çok bir değeri yok ama yine de tatile gitmeyi planlayanlar için açıklamak istedik.

Günümüzde tatil yapma masraflarının artması, insanların ufak tefek birikimleri ile tatile gitmesine engel olmuştur. Bu nedenle bankalar, tatil kredisi vererek insanların tatil masraflarını yıl boyunca ödeyerek kolay bir tatil geçirmesini sağlamaktadır. Peki tatil kredisi tam olarak nedir ve tatil kredisinin tutarı ne kadar?

Tatil Kredisi Veren Bankalar ve Detayları

  • Tatil kredisi veren bankalar, söz konusu krediyi en fazla 36 ay vade ile vermektedirler. Bu nedenle ihtiyaç veya taşıt kredisi kadar çok büyük kredi alınmasına gerek kalmaz.
  • Tatil kredisi alacak olan bireyin kredi notunun çok iyi olması gerekmektedir, aksi takdirde kredi alırken çok büyük zorluk yaşayabilirler.
  • Tatil kredisi alabilmek için alt yaş sınırı 20, üst yaş sınırı ise 65’tir.
  • Tatil kredisinin taksit tutarı, aylık gelirinizin yarısını geçemez.

Yapı Kredi Tatil Kredisi

Tatil kredisi veren bankalar arasında ilk sırada Yapı Kredi var. Söz konusu banka 36 aya varan vadeler ile tatil kredisi imkanı sunuyor. Söz konusu bankanın kredi şartlarını sağlayabilmek için, aşağıdaki detayları öğrenmelisiniz.

  • Nüfus cüzdanın aslı veya fotokopisi
  • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
  • Tatil planınız ile ilgili rezervasyona ait bilgililer.

Vakıfbank Tatil Kredisi

Vakıfbank da müşterilerine tatil kredisi imkanı sunan bankalardan biridir. Söz konusu tatil kredisi, 36 aya varan vadelerle alınabilmektedir. Nüfus cüzdanınız, gelir belgeniz ve tatil rezervasyon bilginiz ile berber en yakın Vakıfbank şubesine başvuru yapabilirisiniz. 

QNB Finansbnk Tatil Kredisi

QNB Finansbank tatil kredisi için bir limit koymuş. Söz konusu banka en fazla 10 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor. Yani gelirinize göre kredi alma imkanınız pek yok. Bankanın verdiği kredi limitini kullanmak zorundasınız.

En Fazla Ne Kadar Tatil Kredisi Çekebilirim?

  • Çekebileceğiniz maksimum tatil kredisi miktarı, gelirinize göre değişkenlik gösterir, çünkü her banka gelire göre tatil kredisi vermektedir.
  • Ayda 3 bin TL gelir elde eden birisi, en fazla 1,500 TL taksiti olan bir kredi ürünü alabilir. Doğal olarak 12 ay vadede faiz dahil geri ödeme tutarı en fazla 18 bin TL olabilir.
  • Tatil kredisi çekecek olan bireylerin limite göre değil bir yıl içerisinde maaşının en fazla yüzde 25’i kadar taksit yapacak şekilde çekmesi uygun olacaktır. Aksi takdirde çok fazla borç yükünün altına girebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu