Bankalar

Vakıfbank Eft Saati ve Ücreti

Vakıfbank eft saati ve ücreti hakkında kafa karışıklığını gidermek amacıyla bu yazımızı paylaşıyoruz. Vakıfbank üzerinden yapmış olduğunuz işlem için Vakıfbank eft ücreti ve Vakıfbank eft iptal nasıl yapılır? sorularının cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Vakıfbank’ın pek çok sayıda müşterisi bulunmaktadır. Bazı müşteriler Vakıfbank’ın eft işleminin nasıl gerçekleştiği hakkında pek fazla bilgi sahibi değiller. Bunun nedeni ise yeni teknoloji ile artan internet bankacılıkları kafaları biraz karıştırdı. Vakıfbank’tan farklı bir banka hesabına eft yapmak istiyor, ancak eft saatlerini ve ücretlerini bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Vakıfbank Eft Saati

Eft işlemi, genelde bankaların açıldığı ve kapandığı saat aralıklarında yapılabilmekte olduğundan, Vakıfbank eft saati de mesai saatlerine göre düzenlenmiş. Vakıfbank hesabınızdan farklı bir banka hesabına eft göndermek için, 09.00 ile 17,15 saat aralıklarını kullanabilir ve bu saat aralıklarında para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank’ta eskiden sadece 17’ye kadar eft yapılabiliyor iken, artık saat 17,15’e kadar eft işlemi gerçekleştirilebiliyor. 

EFT Havale Arasındaki Farkı Nedir?

Eft ile havale işlemini karıştırıyor olabilirsiniz. Vakıfbank hesabınızdaki bir parayı, yine bir Vakıfbank hesabına yollayacaksanız, yapmış olduğunuz işleme havale denmektedir. Vakıfbank’tan, Enpara’ya veya Ziraat Bankası’na yani kısacası farklı bir banka hesabına para yolluyorsanız, yapmış olduğunuz işleme eft denmektedir.

Eft Saati Dışında Eft Yapılabilir Mi?

Vakıfbank eft saati gibi tüm bankaların eft saatleri, 7 gün 24 saat içinde yapabilirsiniz. Ancak bu işlemi sadece mesai saatleri içerisinde anlık olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, 09.00 ile 17.15 saatleri dışında eft işlemi yapmaya çalışırsanız, göndereceğiniz para bankaya talimat olarak iletilir ve paranın karşı hesaba geçmesi bir sonraki iş gününe bırakılır. Yani Cuma günü mesai saatlerinden sonra eft yaparsanız, para hesaba Pazartesi geçer.

Vakıfbank Eft Nereden Yapılır?

Vakıfbank eft işlemi, mobil bankacılık,internet bankacılığı, şube bankacılığı, telefon bankacılığı ve bankamatik bankacılığı aracılığı ile yapılabilmektedir.

Vakıfbank Eft İptal

Vakıfbank’ta yapmış olduğunuz eft işlemini iptal etmek istiyorsanız, öncelikle bu işlem için müşteri iletişim merkezini aramanız gerekiyor. Ancak, para karşı hesaba geçtikten sonra eft işlemi iptal edilemiyor. Eft’nin karşı hesaba geçmesi ortalama birkaç dakika sürse de nadiren 10-15 dakikayı bulabiliyor. Eğer işlemi yanlışlıkla veya hata ile yaptıysanız, hemen müşteri iletişim merkezini arayarak işlem iptali istemelisiniz. 

Para karşı hesaba geçtiyse, artık Vakıfbank sizin muhatabınız olmaz, yeni muhatabınız parayı gönderdiğiniz bankadır. Bankayı arayarak eft gönderdiğiniz kişiye ulaşmayı isteyebilir ve paranın geri ödenmesini talep edebilirsiniz. Ancak, alıcı kişi hesaptan parayı çekmiş ise hiçbir işlem yapamazsınız.

Vakıfbank Eft Ücreti

Vakıfbank eft ücreti, şube bankacılığı kanalı kullanılarak yapılırsa en az 2 TL, en çok 150 TL. Müşteri iletişim merkezi kanalı kullanılarak yapılırsa  en az  1 TL en çok 150 TL,  ATM üzerinden yapılırsa en az 2 TL en çok 50 TL. İnternet veya mobil bankacılık kanalından yapılırsa en az 1 TL en çok 37,5 TL eft işlem ücreti alınır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu